Taotlus
Vastame kõikidele küsimustele meie toodete kohta

Väärtuslike mineraalide rikastamise ja puhastamise protsesside paranemine aitab kaasa edasise töötlemise positiivsele tulemusele.

Olles arenenud kolloidse keemia esirinnas, Nouryoni ettevõte kasutab oma teadmisi ja kogemusi mäetööstuses. Ettevõtte tooted aitavad kaasa effektiivsele kaevandamise protsessidele, paranedes väärtuslike mineraalide rikastamist ja puhastamist, mis aitab kaasa töötlemise protsesside positiivsele tulemusele.

Kaks protsessi, milles Nouryoni tooteid edukalt kasutatakse:

  1. Granuleerimine: rauamaakide aglomeratsioon orgaaniliste sideainetega
  2. Vahu floteerimine: hüdrofoobsete soonte toime vähenemine vahu floteerimisel selektiivse eraldamise abil

Granuleerimine (maakide aglomeratsioon)

Rauamaagi granuleerimise protsessis tavaliselt kasutatakse bentoniiti aglomeratsiooni lisandina graanulite kasvu kiirendamiseks ja nendele füüsilise jõudu lisamiseks. Kuigi bentoniit on effektiivne sideaine, see saastab graanulite keemilist komponenti, lisades nii ränidioksiidi, kui ka alumiiniumi lisandit.

See saastumine toob kaasa:

  • Fe igapäevase tootlikkuse vähenemist graanulite tootmisprotsessis.
  • Rauamaakide kontsentraatide moderniseerimise suurenenud vajadust, mis vähendavad kontsentraatori läbilaskevõimet.
  • Raua tootmise effektiivsuse- ja saadud toote koguse vähenemist.
  • Räbusti lisandite kasutamise suurenemist raua tootmise protsessis.
  • Negatiivset mõju stabiilsusele, suurendades jäätmete räbu ja tekkides CO2 kogu terasevalu ahelikus.

Nouryoni Peridur® kaubamärgi tooted on orgaaniline sideaine, mis on tehniliselt rohkem arenenud alternatiiv bentoniidile. Peridur ei toimi ainult usaldusväärse aglomeratsiooni vahendina, see samuti ei saasta graanuleid, jättes neid suurepärase metallurgiliste ja keemiliste omadustega.

Periduri kasutamisega, mis asendab edukalt bentoniiti, on võimalik saavutada olulist kulude vähenemist raua tootmisel. Lisaks eespool nimetatud eelistele, Peridur on täielikult taastuv ressurss ja ei avalda kahjulikku mõju keskkonnale ja ökoloogilisele seisundile nagu bentoniit.

Vahu floteerimine

Vahu floteerimine on laialdaselt kasutatav protsess väärtuslike mineraalide selektiivsel eraldamisel kasutud lisanditest. See protsess sõltub suuresti mineraalpindade hüdrofoobsete omaduste erinevustest.

Enamik mineraale looduses on hüdrofiilsed (mitte hüdrofoobsed), mille pind ei niisutata vahu floteerimisel ilma keemiliste reaktiivide kasutamiseta, tuntud kui kollektorid. Nad adsorbeerivad väärtuslikke mineraalaineid, muutes osakesi hüdrofoobseteks ja "ujuvateks".

Vahu floteerimise probleem seisneb selles, et teatud soonmineraalide hüdrofoobsed ained märguvad vastumeelselt, saastates väärtuslikku mineraali kontsentraati. Selliste hüdrofoobsete mineraalide omaduste muutmiseks kasutatakse depressoreid (supressoreid). Need takistavad koguri sorbeerumist soonmineraalide pinnal, mis muudab osakesi hüdrofiilseteks.

Depressorite kasutamine võimaldab suurendada väärismetallide saamist ja võib paraneda edasise töötlemise protsessi majanduslikus mõttes (näiteks sulatamise kulud).

Depramin® on polümeersete depressorite sari, mis on spetsiaalselt kavandatud soonmineraalide saastumise vältimiseks. Depramin sorbeerub valikuliselt hüdrofoobsete soonmineraalide pindadel, vähendades nende kalduvus ujuda vahu floteerimisel. Depramin on tõestanud oma effektiivsust mitmesuguses mineraalses vahu floteerimises, kuid seda kasutatakse peamiselt sulfiidses mineraalses floteerimises (PGMs, Ni, Cu).Esitage oma küsimus selle üksuse kohta